Pastarieji metai buvo ir vis dar yra keistas laikas, parodęs kaip atrodys mūsų gyvenimas nusistovėjus naujajai realybei (ang. new normal). Transportas ne išimtis. Keletas tarytum nesusijusių įvykių ir tendencijų lėmė, jog dabar kaip tik yra didelis poreikis naudotų automobilių, tad jei po langais ar garaže dulka toks – dabar pats laikas parduoti arba atsinaujinti.
Kas įvyko ir kodėl padidėjo automobilių paklausa?
Daugelis jau spėjo pamiršti, tačiau 2020 metų pradžia prasidėjo spaudžiant stabdį. Vos ne tiesiogine ta žodžio prasme. Automobilių gamyklos viena po kitos pranešinėjo laikinai sustabdančios veiklą. Iš pradžių dėl to, jog trūko reikalingų detalių iš Kinijos ar kitų Covid-19 pirmiausia paveiktų šalių. Vėliau dėl to, jog didelės gamyklos virto viruso židiniais ir visi išėjo į saviizoliaciją. Kelių mėnesių sustojimas lėmė, jog buvo pagaminta mažiau automobilių. Daug naujų automobilių pardavimo salonų užsidarė laikinai ar visam.
Kai žmogus negali įsigyti naujo automobilio – nesvarbu, dėl to, kad trūkumas ar dėl to, kad šalia nebeliko salono, kur būtų galima užsirašyti bandomajam važiavimui – jis renkasi dėvėtą automobilį.
Nors buvo galima spekuliuoti, jog visiems pradėjus dirbti iš namų, nuotoliniu būdu, nereikės vykti į darbą, tad kam apskritai reikia automobilio? Tačiau realybėje, tai kad daliai žmonių fiziškai nereikia eiti į biurą, nereiškia, jog nereikia automobilio. Priešingai – automobilis tapo paklausiu.
Žmonės, kurie rūpinasi savo ir savo artimųjų saugumu pasirinko automobilį, o ne viešąjį transportą važinėjimui – po miestą, į parduotuvę, į gamtą. Sumažėjus tarpmiestinių maršrutų autobusais ir traukiniais, automobilis tapo prieinamiausia priemone nuvykti prie ežero, prie jūros ir netgi keliauti po Europą. Atšaukti skrydžiai, sumažėjęs skrydžių krypčių skaičius lėmė tai, jog daug patogiau (ir saugiau) tiesiog susėsti į automobilį ir važiuoti kur akys mato ir taip puikiausiai praleisti atostogas keliaujant po visą Europą.
Taip pat tie, kurie fiziškai kasdien važiuoja į darbą, dabar mieliau renkasi savo transportą nei viešąjį ar važiavimą keliems bendradarbiams vienu automobiliu. Saugumas nugalėjo prieš ekonomiją.
Taigi, jei galvojate, kad per pandemiją niekam nereikalingas senas automobilis, esate neteisūs. Dabar pats laikas atsinaujinti ir parduoti savo automobilį.
Kaip saugiai parduoti automobilį?
Esame įpratę automobilius pardavinėti per skelbimų portalus ar turguje. Tačiau mintis dabar būti tarp žmonių, važiuoti su svetimu žmogumi viename automobilyje, kol pirkėjas testuoja pirkinį, ne visiems yra maloni – norisi kuo mažiau kontaktų ir kuo greitesnio ir saugesnio proceso.
Būtent tai gali pasiūlyti automobilių supirkimo įmonės. Šiuo metu tai yra ko gero saugiausias ir patogiausias būdas parduoti nesvarbu kokios būklės transporto priemonę.
Automobilių supirkimas nėra naujiena, tačiau pandemijos laikotarpiu žavi proceso paprastumas. Jums tereikia užpildyti formą internete, kurioje nurodote automobilio duomenis, pateikiate foto ir aprašote būklę. Su jumis susisiekia specialistas ir aptaria visas detales. Sutartu metu atvykstama apžiūrėti automobilio, pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis ir viskas – automobilis parduotas. Iš tiesų daugelis veiksmų įvykdoma internetu, gyvas kontaktas yra minimalus ir laikantis visų saugumo reikalavimų.
Svarbu paminėti, jog karantino metu, kuomet apribotas judėjimas tarp savivaldybių, gyvenantiems mažesniuose miestuose kyla šiek tiek problemų parduodant privatiems pirkėjams, kadangi daugelis jų tiesiog negali atvykti apžiūrėti automobilio. Tuo tarpu automobilių supirkimo specialistas darbo reikalais gali judėti laisviau ir nupirkti jūsų automobilį.
Automobilių supirkimas jau anksčiau buvo įrodęs savo privalumus: konkurencinga pasiūlyta kaina už automobilį, greitas ir paprastas pardavimo procesas(paprastai per dieną). Šiuo metu galima pridėti dar vieną privalumą – saugus pardavimas karantino metu.