Infosrautas

Pasirinkite temą
6 technologijos, didinančios krovinių pervežimo efektyvumą
2021-08-26

Krovinių pervežimas apima kelis procesus: prekių paėmimą, konsolidavimą, tinkamos transporto priemonės parinkimą, optimaliausio maršruto sudarymą, dokumentų ruošimą ir krovinio transportavimą į galutinę paskirties vietą. Tam, kad šie procesai vyktų efektyviai, krovinių pervežimo procesuose pritaikomos išmaniosios technologijos, kurios padeda optimizuoti darbus, sutaupyti laiko ir prekes pristatyti laiku. Kokios tai technologijos?

1. Transporto valdymo sistemos (TMS)

Transporto valdymo sistemos (TMS) logistikoje yra naudojamos siekiant sumažinti krovinių transportavimo išlaidas ir užtikrinti sklandų darbą skirtingose tiekimo grandinės dalyse. TMS programinės įrangos moduliai padeda parinkti optimaliausią maršrutą ir tinkamiausią transporto priemonę kroviniams pervežti. Optimizavus krovinio apkrovą, sumažinamos transportavimo išlaidos, o parinkus tinkamą maršrutą, kroviniai galutinę paskirties vietą pasiekia laiku. TMS sistemos taip pat leidžia visus vykdomus procesus stebėti realiu laiku, todėl galima tiksliau planuoti prekių pakrovimo ir iškrovimo darbus, greičiau reaguoti į nenumatytas problemas ir jas efektyviai išspręsti. Tad pasitelkus naująsias technologijas krovinių ekspedijavimas tapo efektyvesnis ir paprasčiau valdomas.

2. Krovinio sekimo sistemos

Anksčiau, vienintelis būdas sužinoti, kurioje vietoje yra gabenamos prekės ir kada jos pasieks galutinę paskirties vietą buvo skambinti vežėjui arba ekspeditoriui. Tačiau technologinė pažanga šį procesą palengvino. Dabar, krovinio vietą galima stebėti realiu laiku, per specialią programą. Šios krovinio sekimo sistemos padeda efektyviau valdyti tiekimo grandinę bei užtikrinti, kad vairuotojas neatsiliktų nuo numatyto grafiko. Esant nenumatytiems atvejams (uždarytas kelias, spūstis ar avarija kelyje), realių duomenų stebėjimas leidžia pakeisti maršrutą ir taip išvengti vėlavimų.

3. Temperatūros reguliavimo sistemos

Specifinėms, greitai gendančioms prekėms reikalinga stabili, žemesnė arba aukštesnė temperatūra. Tam, kad prekės neprarastų savo prekinės išvaizdos ir kokybės, krovinių pervežimo paslaugas siūlančios įmonės transporto priemonėse pritaikė specialią, temperatūros reguliavimo sistemą, kuri užtikrina, kad nuo temperatūros priklausomi gaminiai išliktų švieži viso transportavimo metu. Paprastai, krovininėse transporto priemonėse palaikoma nuo -18 iki +20 laipsnių temperatūra. Be to, temperatūros reguliavimo technologijos pastaraisiais metais tapo esmine farmacijos produktų kokybės užtikrinimo dalis.

4. Dirbtinis intelektas

Dirbtinio intelekto technologijos yra viena iš naujausių technologijų, kuri suteikia krovinių pervežimo pramonei konkurencinį pranašumą. Dirbtinio intelekto pagalba automatiškai analizuojami įvairūs duomenys, gaunami iš specialių sunkvežimio programų, naudojamos TMS ir globalios padėties nustatymo sistemos (GPS). Dirbtinis intelektas iš visos gautos informacijos mokosi kurti algoritmus, kurie optimizuoja užduoties atlikimą ir saugumą. Pavyzdžiui, iš kelių šaltinių surinkti duomenys leidžia numatyti potencialias problemas ir sukurti jiems alternatyvius sprendimus.

Dirbtinio intelekto sistemos taip pat pateikia įžvalgų apie krovinių pervežimą. Tai leidžia įmonėms efektyviau valdyti tiekimo grandinės procesus, didina bendrą transportavimo našumą ir padeda išvengti problemų pasikartojimo. Pavyzdžiui, analizuodamas didelius kiekius duomenų, dirbtinis intelektas gali numatyti kliūtis kelyje ir rekomenduoti efektyviausius maršrutus jiems išvengti.

5. Patobulintas GPS

Pristatyti krovinį į kitą miestą ar šalį būtų sudėtinga be šiuolaikinės GPS sistemos. Šie prietaisai padeda ne tik pasiklydusiems vairuotojams, bet ir greitina prekių pristatymo procesą. GPS sistema leidžia išvengti kliūčių kelyje, nepatekti į automobilių spūstis ir žinoma, nenuklysti nuo teisingo kelio. Taigi, kroviniai pristatomi efektyviausiu ir greičiausiu maršrutu.


Asociatyvi nuotrauka iš pexels.com

6. Automatiniai sunkvežimiai ir dronai

Daug inovatyvių technologijų jau yra pritaikyta krovinių pervežimo pramonėje, tačiau mokslininkai ir toliau pristato naujus išradimus galinčius dar labiau pagreitinti prekių transportavimo procesus. Viena iš naujausių technologijų yra bepiločiai orlaiviai arba kitaip dronai, kuriais gali būti pristatomi užsakymai. Lietuvoje šios technologijos dar nėra pritaikomos bei nėra tinkamos logistikos įmonėms, kurios gabena didelius kiekius prekių dideliais atstumais.

Neseniai buvo atlikti ir pirmieji bandymai su automatiniu krovininiu automobiliu. Tiesa, jam vis dar reikalingas vairuotojas, kuris turi sėdėti keleivio vietoje ir stebėti kompiuterio duomenis. Tai didžiulis žingsnis automobilių pramonėje ir kartu galimybė ateityje dar labiau padidinti krovinių pervežimo efektyvumą.

Efektyviausi krovinių pervežimo sprendimai

Logistikos pramonei teikiama technologijų nauda ir toliau auga – tai rodo naujausi išradimai ir bandymai. Taigi, norint išlikti konkurencingiems ir užtikrinti atliekamų darbų efektyvumą, būtina pritaikyti naujausias technologijas tiekimo grandinės valdyme. Tai ne tik padeda sumažinti transportavimo išlaidas, bet taip pat užtikrina efektyvų krovinių pervežimą tiek vietiniu tiek tarptautiniu lygiu.

 

Ankstesnis Sekantis