Infosrautas

Pasirinkite temą
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant automobilio padangas
2021-08-30

 

Padangos yra viena iš svarbiausių automobilio sudedamųjų dalių, be jų važiuoti automobiliu būtų tiesiog neįmanoma. Geros, patikimo gamintojo ir jūsų automobiliui tinkamos padangos užtikrina saugų ir komfortišką važiavimą bet kokia kelio danga. Toliau straipsnyje yra aptariami kai kurie padangų kriterijai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį perkant naujas padangas savo automobiliui.

 

Padangų tipas

Visas padangas galima suskirstyti į keturis tipus – pagal tai, iš kokios gumos ir kitų medžiagų jos yra pagamintos arba į du kitus pagrindinius tipus – pagal tai, kokiu metų laiku jos yra tinkamos važinėti. Pagal sudėtį iš viso yra keturi pagrindiniai padangų tipai: tai kietos arba minkštos sudėties, universalios ir dygliuotos padangos. Vienos padangos, pavyzdžiui, minkštos sudėties arba dygliuotos yra skirtos važinėti šaltuoju metų laiku, kitos, pavyzdžiui, kietos sudėties yra tinkamos važinėti šiltuoju periodu. Taip pat yra ir universalios padangos, kuriomis galima važinėti bet kokiu metų laiku.

 

Kietos sudėties padangos. Šio tipo padangos yra pagamintos iš kietos sudėties gumos, kuri suteikia pakankamai gerą sukibimą važiuojant tiek sausa, tiek šlapia asfaltuoto kelio danga. Šios padangos sąlyginai mažai dėvisi, važiuodamos skleidžia nedidelį triukšmą. Jų greičio indeksas yra pats didžiausias iš visų minėtų padangų tipų. Ant šių padangų šoninio paviršiaus yra pažymėtas saulutės ženklas, kuris reiškia, kad jos yra tinkamos važiuoti šiltuoju metų laiku.

 

Minkštos sudėties padangos. Kadangi iš minkštos gumos pagamintos padangos pasižymi sąlyginai geromis sukibimo savybėmis su sniego ar ledo danga, šio tipo padangos yra skirtos važinėti šaltuoju metų laiku. Verta pažymėti, kad važinėjant su šiomis padangomis kieta asfalto danga, jos greičiau dėvisi, nei kietos sudėties padangos, taip pat šių padangų greičio indeksas yra mažesnis nei kietos sudėties padangų. Šios padangos yra pažymėtos snaigės ženklu. Šis ženklas parodo jų tinkamumą važiuoti šaltuoju metų laiku. Greičio indeksas yra žymimas viena iš lotyniškos abėcėlės raidžių. Abėcėlės pradžioje esančios raidės rodo sąlyginai mažą leistiną greitį, gale – didelį.

 

Dygliuotos padangos. Šio tipo padangų protektorius yra padengtas metaliniais dygliais. Dygliai užtikrina maksimalų padangų sukibimą važiuojant per sniegą ar ledu padengtą kelio dangą. Šios padangos ypatingai yra tinkamos tiems, kurie daugiausiai važinėja užmiesčio keliais. Šio tipo padangos turi ir keletą minusų. Pirmas – važiuojant asfaltu yra keliamas triukšmas, bei kitas minusas – šiomis padangomis draudžiama važinėti šiltuoju metų laiku, kadangi jos ardo asfaltuotą kelio dangą.

 

Universalios padangos. Kaip jau pats pavadinimas išduoda, tai yra universalią paskirtį turinčios padangos, su kuriomis galima važinėti tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Tačiau šio tipo padangos tiek specialistų, tiek vairuotojų nėra vienareikšmiškai vertinamos, kadangi gumos, iš kurios jos yra pagamintos, sudėtis neužtikrina maksimalaus sukibimo su kelio danga nei pačiu šilčiausiu metų laiku, nei pačiu šalčiausiu. Šios padangos yra žymimos AS arba AW simboliais, kurie reiškia „all seasons“ (liet. visiems sezonams) arba „all weather“ (liet. visokiam orui).

 

Ką reikia žinoti prieš perkant padangas

Prieš pirkdami padangas turite nuspręsti, kuris padangų tipas jums yra tinkamas. Taip pat turite žinoti ratų skersmenį, padangos plotį ir aukštį. Padangos tipą pasirinkite atsižvelgdami į tai, kokiomis sąlygomis dažniausiai planuojate eksploatuoti automobilį.

Ratlankio dydis ant padangos paviršiaus yra pažymėtas R raide. Dažniausiai Lietuvos keliuose pasitaikantys ratlankių dydžiai yra R15 arba R16. Savo automobilio ratlankių dydį galite sužinoti patikrinę ratų skersmens duomenis ant esamų automobilio padangų.

Pirkdami naujas padangas jų plotį ir aukštį pasirinkite pagal tai, koks yra senų padangų plotis ir aukštis. Padangos pločio ir aukščio duomenys ant padangos yra nurodyti prieš ratlankio dydį (R) bei yra išreikšti milimetrais.

Kadangi padangos yra gaminamos iš gumos, o guma yra senstanti medžiaga, tai prieš perkant naujas padangas labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kada jos buvo pagamintos. Pagaminimo data ant padangų paviršiaus būna pažymėta keturiais skaičiais. Pirmi du iš jų žymi pagaminimo savaitę, antri – pagaminimo metus. Pavyzdžiui, duomuo 1021 parodo, kad padanga pagaminta 2021 metais 10 savaitę.

 

Kur įsigyti padangas

Automobiliui skirtas padangas galite įsigyti tiek automobilių prekių parduotuvėse, tiek parduotuvėse, kuriuose yra automobilių prekių skyrius, pavyzdžiui, Senukų prekybos centre. Patariame padangas pirkti fizinėse parduotuvėse, kadangi tokiu atveju galima geriau įvertinti padangų kokybę. Prieš pirkdami padangas patikrinkite, kurioms padangoms yra taikomos Senukai akcijos, tokiu būdu padangas bus galimybė įsigyti pigiau. Jeigu nesate tikri dėl padangų tinkamumo jūsų automobiliui, pasikonsultuokite su parduotuvės konsultantais.

 

Ankstesnis Sekantis